Jdi na obsah Jdi na menu
 


znamení zvěrokruhu

charakteristika znamení zvěrokruhu

 

Oheň Je symbolem božského ducha, mužského tvůrčího principu. Je nazýván stvořitelem, udržovatelem a ničitelem.
znamení: Skopec, Lev, Střelec
Země Symbol spolehlivosti, zrodu a uskutečnění. Veškeré cesty k výšinám začínají na Zemi, proto je nezbytnou součástí zvěrokruhu.
znamení: Býk, Panna, Kozoroh
Vzduch Symbolizuje myšlení, nadpozemskost. Jeho kladná síle povznáší člověka nad živočicha.Žádné ze vzdušných znamení nemá za symbol zvíře.
znamení: Blíženec, Váha, Vodnář
Voda Ženský princip, symbolizuje tedy city. Proto ve vodních znameních vystupuje především živel citu. Duše je vždy plna, a šíří všude své vody… (Zohar)
znamení: Rak, Štír, Ryby

 

Beran ( Aries ) - 21.3. - 20.4.

znameni-beran.jpg

Barvy: červená

Kámen: rubín

Květina: vřes

Živel: oheň

Vládnoucí planeta: Mars

Dochovní ochránce: Héra

Berani jsou často přirození vůdci a jejich autorita se jim nedá upřít. Jsou velmi netrpěliví a rádi také začínají nové úkoly, aniž by ještě dokončili staré. Na rozdíl například od Střelců však Berani většinou své aktivity dovedou do zdárného konce. Dítě narozené v tomto znamení často touží být všude první a projevuje značný nepokoj, neklid a také nervozitu. Zejména děti, narozené v Beranu se potřebují nutně poučit o následcích svých činů! Rovněž by měly včas pochopit, že i druzí lidé mají nezadatelné právo na odlišné názory a že jejich vlastní pravda nemusí být vždy pro druhého to nejlepší.
Pro Berana není nejdůležitější moc, ale akce. Ze zdravotního hlediska berani trpí často migrénami a bolestmi hlavy obecně. Pomohou jim procházky v přírodě, zejména v lesích a horách. Berani jsou výbornými partnery, jejich přímost a také stabilita je přímo předurčuje pro harmonický vztah. Jejich ohnivá povaha také potřebuje ocenění a vděk, jsou totiž schopni pracovat až do vyčerpání a potřebují pak cítit, že se mají o koho opřít.
O tomto znamení se tvrdí, že stojí na samém vrcholu, má tedy nejvyšší sexuální energii. Zrozenci Berana bývají vyloženě nabití erotikou a proto se potřebují co nejvíce vybouřit. Jsou dominantní a toto postavení si s oblibou zachovávají i v milostném životě. Rychle vzplanou a objekt své touhy se snaží neprodleně získat .Dlouhé namlouvání a předehry jim nic neříkají. Rádi milencům určují celou škálu pozic a hrátek, vše musí být akční a nové. Vyhledávají partnery, kteří si nepotrpí na dlouhé namlouvací rituály a jsou připraveni si spontánně užít. Pro toto znamení je sex uvolněním a druhem relaxace.
 

Býk ( Taurus ) - 21.4. - 21.5.

znameni-byk.jpg

Barvy: tmavě zelená

Kámen: achát, smaragd, malchnit, růženín, korál, avanturin

Květina: poměnka

Živel: země

Vládnoucí planeta: Venuše

Duchovní ochránce: Hermes

Býci jsou stabilní, konzervativní, praktičtí a také důslední a tvořiví. Rádi se učí zkušenostmi a při učení zapojují všechny smysly. Činnost, spojená se zemí, tedy například zahradničení, Býka uspokojuje a dodá mu potřebnou relaxaci. Býci také příliš nemilují změny a automaticky se obávají ztrát jistoty. Toto je potřeba se naučit vědomě zvládat, nabytí osobní zkušenosti, že změna nepřináší ztrátu, ale rozvoj, je pro toto znamení značně důležitá.
Býci často vnášejí vlastnické nároky a potřeby i do citových vztahů, což jim pak ve vztazích logicky přináší těžkosti a komplikace. Býk je znamení tvůrčí a umělecké (Venuše), je také velmi produktivní a stojí nohama pevně na zemi. Býk je znamení neústupné, ale dovede být diplomatický, zejména když z toho on sám může mít prospěch. Zajímavá je také skutečnost, že Býci sice milují hmotné prostředky a peníze dovedou vydělat, ovšem musí k tomu mít vhodnou motivaci.
Znamení Býka ovládá krk a hrdlo a potíže v této oblasti často signalizují nějaký problém, se kterým se Býk právě nedovede vnitřně vypořádat. Často se stává, že člověk stále "visí" na svém problému a přitom už veškeré důvody k udržování obav dávno pominuly. Býkům udělá dobře pobyt v přírodě, zejména pak v listnantých lesích. "Neškodí jim ani sportovní aktivity - cyklistika, brusle atd. Býk se jeví jako dobré znamení pro partnerský život, ovšem je potřeba mu včas naznačit, že ani vy, ani vaše děti nejste jeho majetkem a že se nemusí obávat žádné ztráty, pokud vás nechá volně dýchat.Vládkyní tohoto znamení je planeta lásky Venuše, také proto jsou Býci mistry v dobývání a svádění. Ovšem jen v případě, že protějšek odpovídá jejich velmi náročným požadavkům - nespokojí se s málem. Při milování umí protějšek přivést k plným smyslovým prožitkům. Za předehru považují i výbornou večeři, při níž nechybí hudba, svíčky, víno a příjemné vůně .Od Býka čekejte spoustu něžností, líbání a hlazení. Neradi experimentují, proto není radno šokovat je erotickými pomůckami. Chce to pozvolnou důkladnou přípravu, aby se mohli erotice zcela oddat, potřebují obdiv a komfortní prostředí.

 

  Blíženci (Gemini) - 22.5. - 21.6.

znameni-blizenci.jpg

Barvy: kaštanová

Kámen: karneol, akvamarýn, tygří oko, citrýn, křišťál, jantar

Květina: jalovec, bez

Živel: vzduch

Vládnoucí planeta: merkur

Duchovní ochránce: Kybele

 Blíženci jsou často značně upovídání a dovedou bavit své okolí. Také na sebe dokáží upozornit a jednou z jejich hlavních předností jsou pohotovost a bystré reakce. Do slovního zápolení s typickým Blížencem se rozhodně nepouštějte bez dobré předchozí přípravy. Dobré používání rozumu je významnou a typickou vlastností právě tohoto znamení a nechybí ani matematické myšlení. Blíženci rovněž výborně vstřebávají i cizí jazyky. Jejich negativní vlastností je značná nedůslednost. Ta pramení z proměnlivé kvality i z Merkura. Typický Blíženec má v sobě vždy rozpor mezi intelektem a city.
Silné puzení k pohybu se často snaží řešit intelektuální činností, a naopak - mají li se soustředit, poznáte to například podle nervózního podupávání nohama pod stolem a těkáním očima. Mluvíme samozřejmě o extrémním projevu, ale v globálu to tak často funguje. Znamení Blíženců ovládá zejména paže, vhodným druhem relaxace tohoto znamení je hlavně tělesný pohyb, tedy sport a také modelářství a duševní činnosti obecně. Blíženci nejsou přes svou společenskou povahu příliš ideálními partnery, rádi tříští své síly a přímět je k soustředěnosti na rodinný život je často obtížné, stačí však ponechat jim prostor pro své komunikační sebevyjádření a počítat s tím, že se rádi zapovídají. Udržet si Blížence není snadné, touží po dvoření a protějšku, který je okouzlí svou inteligencí a dokáže je i zabavit. Nemají problém se seznámit, ale spíše si vztah udržet. Brzy se začnou nudit i v sexu. Životního partnera, který by je zaujal na delší dobu, hledají složitě. Na vině je jejich věčná touha po zážitcích, změnách, přelétavost a také proměnlivá náladová povaha. Milují flirtování, milostné SMS a e-maily. Jejich vzrušení probíhá nejprve v hlavě, až poté i v tělesné oblasti. S partnerem pak potřebují dosáhnout duševní i fyzické shody. Nemají zábrany, rádi experimentují, mohou mít dokonce i bisexuální sklony.

 

  Rak (Cancer) - 22.6. - 22.7.

znameni-rak.jpg 

Barvy: fialová, bílá

Kámen: jaspis, avanturin, korál, karneol,opál, smargd, perly

Květina: mák, kosatec

Živel: voda

Vládnoucí planeta: Merkur

Duchovní ochránce: Dionýsos

Raci jsou skutečně jedním z nejlepších znamení pro rodinný život a jejich poslání spočívá v ochraně a budování rodiného zázemí, jsou často dobrými a zodpovědnými rodiči a jejich vládce Měsíc jim také propůjčuje značnou citlivost a starostlivost. Raci si také budují ochranný obal, pokud se cítí ohroženi.Zejména citově. Jejich citlivost může vést až k podvědomé obraně před dalším vývojem osobnosti a pokud Rak začne například přibírat na váze, je to spolehlivé znamení, že v jeho citové sféře není něco v pořádku a tak se začal tvořit tukový "ochranný kryt". Rak není přímé znamení a často se jeho kličkování zdá až nepochopitelně složité, je to však račí přirozenost a nebude na závadu, když se takovému člověku budeme snažit přímým způsobem naznačit správný postup při řešení případného problému.
Znamení Raka ovládá zejména žaludek a proto se potíže v citové oblasti u těchto lidí často projevují zejména v oblasti břišní. Pokud například vaše račí dítko trpí nechutenstvím a "bolí ho bříško", je potřeba citlivě vyzvědět, kde nastal problém a pak jej řešit. K tomuto stavu mohou Raka dovést i zdánlivé maličkosti. Vhodným druhem relaxce Raka je například rodinný výlet do přírody, zejména pak do oblastí s dobrým výhledem, lužních lesů a otevřených luk. Raci mají také rádi domácí mazlíčky a zejména dětem péče o vhodné zvířátko jenom prospěje. Raci bývají nesmělí a během života se musí zbavit mnoha zábran. Mají rádi tělesný kontakt, hlazení a mazlení. Získat jejich důvěru však bývá běh na dlouhou trať. Sex a city bývají u nich úzce propojené, bez lásky se nedovedou plně odevzdat .Bývají věrní a věrnost také vyžadují na zklamání jen těžko zapomenou. Potřebují pozornost a ujišťování, že jsou opravdu milováni. Zbožňují dlouhé něžné předehry, hlazení a líbání. Před stálým partnerem, kterému důvěřují, se dokonale uvolní a dovolí mu úplně všechno. Cítí-li se milováni a v bezpečí, žádná erotická poloha, praktika ani pomůcka pro ně není tabu.

 

Lev (Leo) - 23.7. - 22.8.

znameni-lev.jpg

Barvy: zlatá

Kámen:  křišťál, diamant, jantar, rubín, granát, tygří oko, citrin

Květina: kopretina, otočník

Živel: oheň

Vládnoucí planeta: země

Duchovní ochránce: Zeus

Lev je znamení opravdu značně egocentrické a jeho hrdost ho často může uvádět do vnitřních zmatků, zejména má li delší dobu pocit, že nemá být na co pyšný. Lvi jsou poměrně přímé znamení, i když jim nechybí ani strategické myšlení a jsou li ohroženi, můžeme u nich počítat i s neupřímným chováním, které pramení zejména z pocitu ztráty jistoty. Typický Lev má herecké a dramatické sklony a miluje situace, ve kterých bývá středem pozornosti. Lvi potřebují uznání a povzbuzování, pokud se jim tohoto dostává, můžeme od nich očekávat ocenění, uznání a vysoké výkony. Pokud žije Lev delší dobu v prostředí, ve kterém uznání nenachází, stává se jeho vlastní sebehodnocení zmateným a jeho síla se tak potlačuje. Z této situace je Lvu často potřeba pomoci a naznačit správný směr, ovšem počítejme s tím, že jeho paličatost nás může často přivádět k zuřivosti. Lvi se rádi předvádějí a zejména u malého dítěte můžeme pozorovat komickou situaci, když ho musíme na dětském maškarním bále pracně přemlouvat, aby si oblékl úbor, který v jeho očích snižuje vlastní důstojnost, ale následně se v sále přede všemi předvádí a je králem zábavy a středem pozornosti.
Typický Lev považuje i své nejbližší okolí za svůj majetek a pokud mu například urazíte rodiče, dítě, či partnera, nezapomene vám to. Lva je třeba naučit, že i ostatní lidé potřebují své místo na výsluní. Potom se mohou jeho city rozvinout ve své opravdové hloubce. Znamení Lva ovládá srdce a záda, strádající Lev potřebuje dotek, masáž a ujištění, že si ho vážíte. Vhodným druhem relaxace je například zoologická zahrada, ale také zahradní práce. Lev je složitější znamení pro partnerský vztah, potřebuje prostor a uznání, ale musíte ho také naučit, že i vy můžete mít občas pravdu a potřebujete dýchat stejný vzduch, jako on. Sex-appealu Lvů dokáže málokdo odolat, šíří kolem sebe erotické napětí. Sami si vybírají přitažlivé a mladistvé protějšky .Pokud se jim dostává patřičného obdivu a uznání, nehledají jinde. Problematická může být jejich náročnost. Jsou rození velitelé, proto vyjdou spíše s poddajnými partnery. Rádi se mazlí a dráždí všechna zákoutí těla, rádi se nechají masírovat .Jsou přímočaří a nebojí se jít rovnou na věc. Uspěje u nich vynalézavost. Leckdy je vábí pouta a další dráždivé pomůcky ci bolestivé praktiky. Vše ale musí být exkluzívní, partner, prádélko i prostředí, kde se tajům lásky oddávají.

 

Panna (Virgo) - 23.8. - 22.9.

znameni-panna.jpg

Barvy: pestrá

Kámen:  jantar, tygří oko, karneol, jaspis, safír, lazurit

Květina:bez, jalovec

Živel: země

Vládnoucí planeta: merkur

Duchovní ochránce: Artemis

Panna je zajímavým znamením, svým ročním obdobím charakterizuje opětovný přechod k plánování, povinnostem a práci, jedná se o praktické a na zemi pevně stojící jedince. Panny jsou často metodické a také jsou silně spojeny s tělem, což je běžná vlastnost zemského živlu. Panny jsou opravdu puntičkáři na pořádek a tělesné pohodlí, komické zejména u dětí, narozených v tomto znamení je například to, jak nesnáší vlhké plínky, či ulepené prsty. Panny jsou také značně vybíravé. Změny snášejí dobře, ale jako zemské znamení o nich potřebují vědět dopředu a jakékoli náhlé zvraty na ně příliš dobře nepůsobí. Panna je znamením, které vám rádo pomůže, aniž by čekávalo vděk, ale vaše poděkování je pro takového jedince doslova balzámem. Panny jsou často čistotné a milují pořádek, potřebují však program svých činností, který jim poskytne pocit bezpečí a klidu. Jedinci, narození v tomto znamení také mají problém s přijetím sebe sama. Toto úzce souvisí s jejich puntičkářstvím a touhou po dokonalosti. Pokud však mohou pomoci a za jejich služby se jim dostane uznání, nepotřebují k životu již nic důležitějšího.
Znamení Panny ovládá trávící systém jako celek a pokud se vyskytnou s trávením nějaké problémy, svědčí to o potížích, s nimiž si momentálně tento jedinec neví rady. Pokud však má pocit zodpovědnosti a dostane se mu odpovídajícího uznání, bude spokojený a jeho vědomí, že vše dělá pro blaho celku, ho bude naplňovat. Vhodnou relaxační aktivitou je vše, kde Panna na chvíli zapomene na své hlavní vlastnosti, které jí přináší největší problémy, například puntičkářství a nadměrnou touhu po pořádku. Skupinový výlet do přírody, sport, ale také účast v různých kroužcích a hnutích, kde může realizovat svou touhu po pomoci a také ocenění od druhých, to vše jsou věci, které Panna k životu prostě potřebuje. Rovněž Panna je ve vztazích znamením komplikovanějším, její partner musí často zvládat kritiku a puntičkářství, ale na druhou stranu jsou Panny osobnostmi, stojícími pevně na zemi a schopnými ocenit vše pozitivní, čeho se jim v životě dostává. Více než po vzrušení  nebo dobývání a extázi touží po jistotách a klidu. Nesnášejí změny v životě i v lásce, proto si vybírají své partnery velmi opatrně. I jejich sexuální apetit je panensky zdrženlivý. Nevyhledávají experimenty, většinou se drží zavedených rituálů, což může být pro partnera do jisté míry nudné. Mohou odmítat dnes už zcela běžné praktiky. Umějí se ovládat i v případě, že je druhý přitahuje. Namlouvání mu nijak neulehčí a k jejich lůžku tak vede obvykle hodně dlouhá cesta. Může trvat, než svolí, byť jen k mazlení. Sex přijde na řadu, až když si jsou jistí, že protějšek je skutečně ten pravý.

Váhy (Libra) - 23.9. - 23.10.

znameni-vahy.jpg

Barvy: námořnická modř, vodově zelená

Kámen: jadeit, růženín, korál, karneol, smaragd, turmanín,topas

Květina: pomněnka, vrbina

Živel: vzduch

Vládnoucí planeta: Venuše

Duchovní ochránce: Athene

Vztahy jsou opravdu klíčovým prvkem ve vývoji lidí, narozených ve Vahách a dá se říci, že potřebují druhého jako určité zrcadlo, aby byly schopny vidět a prožívat realitu a plně se rozvíjet ve všech oblastech. Váhy mají smysl pro harmonii a půvab, vadí jim nekultivované chování a pokud se tak chovají samy, je to signálem, že si okolo sebe budují nebezpečnou ochrannou bariéru na obranu před často pouze domnělým nebezpečím. Pozor si u tohoto znamení musíme dávat i na určitou vrtkavost, která se často paradoxně projevuje i ve vztazích, toto je způsobeno vládou vzdušného živlu. Váhy dávají obecně přednost kvalitním věcem ve všech oblastech svého života a špatně snášejí vše nepříjemné a negativní, zejména problémy či úmrtí někoho z rodiny atd. Obecnou vlastností vzdušných znamení je zdravý rozum a Váhy nejsou výjimkou - i u tohoto znamení dochází k trvalému rozporu mezi city a racionálním uvažováním, i když ne tak výrazně, jako u Blíženců - Venuše je přeci jen více citlivá, než pragmatický Merkur. Venuše také řídí činnost ledvin a právě výkyvy v činnosti tohoto důležitého orgánu jsou častým problémem člověka, narozeném v tomto znamení. Typická Váha se neumí rázně rozhodnout a například děti, narozené v tomto znamení, často přivádí svou váhavostí rodiče k zoufalství.
Pro Váhy je velmi důležité, aby se příliš neohlížely na své okolí při vlastním sebehodnocení. V současném komerčním světě je velmi obtížné nepodléhat vlivu masových sdělovacích prostředků a agresívní reklamě a hlavně děti se rozhodně nechtějí nijak odlišovat od svých vrstevníků, zejména pak ve škole. Váhy by při svém rozhodování vždy měly mít na výběr z několika možností a pokud se pro něco rozhodnou, následná podpora okolí je pro ně důležitá. Toto platí zejména u dětí. Váhy mají rády harmonickou hudbu a vhodnou relaxační aktivitou pro ně může být právě návštěva koncertu kvalitní hudby. Jako partneři se Váhy snaží o soulad za každou cenu, často však na úkor svých vlastních potlačovaných pocitů. Citlivý partner, schopný nenásilně svou Váhu odventilovat, je pro toto znamení velmi žádoucí. Váhy se mu pak odmění hlubokým a harmonickým vztahem bez výrazných výkyvů. V partnerství a lásce je toto znamení komplikované a vybíravé. Zrozenci Vah potřebují k životu přízeň a lásku stejně jako vzduch, proto také rádi koketují a získávají pozornost druhých. Vyznávají harmonii a krásu, bývají mistry ve svádění, dvoření i verbální erotice. Jejich nároky na partnera bývají velmi vysoké. Jejich planetou je Venuše, vzdušný živel jim přináší nestálost a touhu po nových vzrušujících zážitcích. Mnozí se dají nazvat extravagantními milovníky, chtějí zkusit úplně všechno, přesto si mnohdy drží určitý odstup .Sex pro ně hraje velkou roli, ale nejsou vulgární.

 

Štír (Scorpio) - 24.10. - 22.11.

 znameni-stir.jpg

Barvy: černá, rumělková, fialová

Kámen: hematit, malachit, ametyst, jaspis, achát, karneol, rubín, opál

Květina: vřes

Živel: voda

Vládnoucí planeta: Pluto, Mars

Duchovní ochránce: Ares

Znamení Štíra lze bez zvláštních rozpaků zařadit mezi ta "komplikovanější". Jedná se o spíše vážnější vodní znamení, které nemá přílišný smysl pro humor, ale na druhou stranu dokáže vše dělat s vášní a obrovským zaujetím. Citová oblast Štíra je vůbec zajímavá, Štír prožívá značné citové zvraty, se kterými si často sám neví rady a také jeho vhled do druhých a intuice jsou často silně rozvinuty. Štír dokáže hluboce a vášnivě milovat, ale zrovna tak hluboce i nenávidět. Toto znamení často nikdy neodpustí svým nepřátelům a případnou zradu si ve svém srdci nese jako bolestnou ránu až do hrobu. Štíři jsou také výbornými řidiči a technika jim je obecně velmi blízká, toto má na "svědomí" právě Pluto, jakožto jeden z vládců Štíra. Asi největší slabinou Štíra je naprostá nechuť ke změnám, která je tím větší, čím je důležitější změna. I z tohoto důvodu jim například zklamání ze strany partnera často přivodí značné trauma. Štíry vzrušuje vše, co je spojeno s plozením, sexem a také vývojem lidstva. Mezi tímto znamením často nacházíme lékaře, léčitele, astrology, ale také historiky, speleology, potápěče, astronomy a detektivy. Zejména mladší lidé, narození v tomto znamení, mají často tendenci upadnout do vlivu nejrůznějších sekt a podezřelých skupin. Štír se musí naučit uvolnit své city a mluvit o svých problémech. Brání mu v tom jeho vrozená nedůvěra, ale toto se dá změnit především citlivou výchovou v dětství, případně nalezením dobrého přítele, ke kerému může mít Štír absolutní důvěru. Pokud se Štír rozhodne, že mu nějaký problém přerostl přes hlavu, řeší to často drastickou a stoprocentní životní změnou bez možnosti návratu k původnímu stavu.
Znamení Štíra ovládá zejména pohlavní orgány a vylučovací soustavu. Problémy v této oblasti jsou bezpečným indikátorem problémů v oblasti intimní, které plynou z citových bloků. Štíři jsou výbornými partnery, ale běda vám, pokud je někdy zklamete. Stačí pouze náznak, například nevinný pohled z dovolené od opačného pohlaví a na vaší hlavu dopadne drtivě žárlivost. A můžete si být jistí, že ten pohled vám Štír připomene ještě po dvaceti letech a to klidně i několikrát denně. Ideální relaxací pro toto znamení je sport, zejména jeskyňaření, potápění, dále pak také zahrádka, ale i například biochemie, tedy kvasné procesy (víno) atd. Procházky jarní přírodou, rozkvetlé horské louky, to vše je balzámem na občas pocuchané štíří nervy. Štír jako partner je jen pro odolné jedince.Jeho potřeba sexu bývá nadprůměrná a často se vyznačuje extravagancí, zvláštními touhami a choutkami. Díky své silné emocionalitě a pudovosti prožívá Štír lásku i sex opravdu naplno. Má bezbřehou fantazii a dostatek nápadů, klidně vás pozve na swingers párty a bude vás nutit k neobvyklým erotickým praktikám. Dokáže se sice zamilovat, ale partnera chce vlastnit a udávat tón ve všem i v milování. První zkušenosti s fyzickým stykem získávají tito zrozenci většinou velmi brzy. Říká se, že láska a smrt stojí blízko ... a právě Štír o tomto tajemství ví své.

 

Střelec (Sagittarius) - 23.11. - 21.12.

znameni-strelec.gif

Barvy: azurová

Kámen: sodalit, tygří oko, avanturín, topaz, opál, ametyst, lazurit

Květina: chrpa, máta

Živel: oheň

Vládnoucí planeta: Jupiter

Duchovní ochránce: Priapos

O znamení Střelce se říká, že je nejpozitivnějším v horoskopu, to však neplatí úplně obecně. Kombinace ohně a proměnlivé kvality dodává tomuto znamení také značnou bezstarostnost a nezodpovědnost, neplatí to sice plošně, ale v globálu tomu tak je. Na druhé straně je Střelec opravdu optimistický a problémy ho nezdrtí, ale spíše posunou ve vývoji směrem vzhůru. Typický Střelec se často usmívá a lidem se jeví poměrně příjemně, s ničím si nedělá přílišnou hlavu a jeví živý zájem o dění okolo sebe. Střelci milují pravdu a snaží se jí dopátrat za každou cenu. Nesnáší omezování svobody a život jim musí přinášet vždy něco nového a rozmanitého, v opačném případě citově strádají. Střelec se většinou nedokáže dlouho soustředit a proto musí své aktivity často střídat, případně prokládat určitými přestávkami za účelem změny činnosti. Střelec miluje sci-fi a například návštěva Disneylandu v něm zcela určitě zanechá vzpomínku na celý život. Touha po vzdělání je tomuto znamení vlastní, ale zásadní podmínkou je, že učení musí dotyčného jedince bavit. V opačném případě se soustředí jen obtížně a jeho nestálost může vést až k lehkomyslnému přerušení studia a k vyhledání jiné aktivity. Střelčí nechuť k jakémukoli omezování se často zvrhává v přehánění a zveličování. To se může týkat i plýtvání silami, nebo nestřídmosti v jídle. Znamení Střelce ovládá zejména nohy - kyčle a stehna. Jakoby problémy v těchto oblastech souvisely s nechutí hýbat se vpřed, pokud dotyčný dlouho "přešlapuje na místě" a ustrnul ve vývoji, mohou se problémy s kyčlemi projevit.
Jako partner není Střelec nijak ideální, jeho nezávislost a touha po svobodě z něj dělá všechno, jenom ne dokonalého muže, či ženu, kteří by všechny své síly věnovaly rodině. Mají li pocit, že nejsou ve svých aktivitách omezováni a že mají dostatečný "přísun" nových zážitků a zkušeností, je všechno v pořádku a i když si jejich protějšek často utírá zpocené čelo, vztah může být relativně harmonický a v pohodě. Vhodnými relaxačními aktivitami jsou zejména poznávací zájezdy a výlety do přírody, také neobvyklé druhy sportu a poslech dobré hudby. Rovněž akční film, či dobrá komedie zabrnká na tu správnou strunu Střelcovy duše. Nebrání se erotickým hrátkám kdykoliv a kdekoliv. Rychle se vzruší a  hledají stále nové podněty. Mají silný sexuální apetit a často pěstují paralelní milostné vztahy, ačkoliv hledají silný cit a nadpozemskou lásku, které by obětovali vše. V oblasti erotiky jsou přímo nezničitelní, vynalézaví a tvořiví. Při milostném aktu dávají své pocity plně najevo, nemají žádné zábrany a rychle se dostávají do extáze. Rádi také střídají místa, kde se mohou milovat - vyjímkou není sex v přírodě, autě nebo na veřejných místech. Vyhledávají totiž napětí, které je vzrušuje a zárověň uvolňuje.

 

Kozoroh (Capricorn) - 22.12. - 20.1.

znameni-kozoroh.jpg

Barvy: černá

Kámen: jaspis, křišťál, ametyst, turmalín, rubín, achát

Květina: kapradí, mák

Živel: země

Vládnoucí planeta: Saturn

Duchovní ochránce: Afrodité

Kozorozi vyžadují respektování své osoby a také uznávají a obdivují ty lidi, kteří respektu dosáhli. Tento vztah však může někdy vést až k podlézavosti. Kozoroh nutně potřebuje získat zodpovědnost za své jednání, jinak se může stát, že si přestane vážit druhých lidí a nebude schopen dostatečně ocenit výsledky jejich úsilí. Kozoroh zná hodnotu peněz a většinou je dovede vydělat, jedná se o pragmatické a obchodně založené znamení, od kterého nemůžete očekávat například v podnikání žádný zbytečný soucit. Velmi důležité pro vývoj Kozoroha je, když se naučí vděčnosti za to, co momentálně vlastní a čeho v životě dosáhl. Další typickou vlastností tohoto znamení je také inklinování ke starším a vyzrálým lidem, toto se týká zejména dětí, ale projevuje se to i v dospělosti. Kozorožčí dítě působí svým chováním dojmem vyššího věku a naopak - ve vyšším věku pak zúročí své zkušenosti a může se projevovat svěžeji, než jeho stejně staří vrstevníci. Kozoroh má svůj zvláštní, ale nakažlivý smysl pro humor a dokáže k zábavě strhnout i ostatní. Zejména děti často testují své rodiče a vrstevníky, zdali jsou vůbec hodni jejich respektu, ale pokud "projdou" jejich kritérii, získaný respekt je pak trvalý.
Od Kozoroha nečekejte vždy přímé jednání, v případě potřeby dokáže druhého bez problémů podrazit, nebo oklamat. Kozoroh působí vážným a zralým dojmem a získat jeho přátelství není jednoduché. V partnerství se jedná o spolehlivého a občas i vypočítavého jedince, který dokáže se svým partnerem chytře manipulovat. Znamení Kozoroha ovládá kosti, zuby a kostru. Například problémy se zuby naznačují, že jedinec nestojí pevně na zemi, má obavy, případně se nedokáže prakticky postavit k životu. Vhodnou relaxační aktivitou Kozoroha je aktivní pobyt v přírodě, horolezectví, také práce na zahrádce, atd. Rovněž dobrá literatura, nebo film, či jiná kvalitní kultura Kozoroha plně uspokojí.
Do milostného života se jim promítá opatrnost a jistá nedůvěřivost. Mohou mít problémy uvolnit se a přijímat erotiku a sex jako něco přirozeného. Bývají velmi kritičtí a nároční, především při volbě milence či milenky. Když se však dostanou do víru vášně, zapomenou na svět kolem sebe a milují celou svojí duší i tělem. Láska na jednu noc není nic pro ně. Jestliže nejsou jejich  touhy a potřeby naplněny, bývá to příčinou mnohých komplexů. Sex a erotiku berou jako rituál, který musí přinášet potěšení i jejich protějšku. Volí postupný start, pomalou přípravu a pak ze sebe vydají to nejlepší.

 

Vodnář (Aquarius) - 21.1. - 20.2.

znameni-vodnar.jpg

Barvy: modrá, šedá

Kámen: akvamarín, jaspis, topaz, tyrkys, opál, fluorit, safír

Květina: mák, kapradí

Živel: vzduch

Vládnoucí planeta: Uran, Saturn

Duchovní ochránce: Demeter

Vodnář je často vynalézavý, originální a také značně inteligentní, s pohotovými reakcemi. Saturn a Uran jsou z astrologického hlediska dvě naprosto protikladné planety a na výsledných vlastnostech Vodnáře se to pochopitelně projevuje. Někdy je až přehnaně usedlý a zodpovědný a jindy se prosadí Uran a Vodnář by nejraději zbořil všechny zavedené pořádky, které se ho nějakým způsobem dotýkají. Vodnář je také nezávislý a svobodymyslný, jeho hlavní vlastností je ale nekonvenčnost. Malé děti, narozené v tomto znamení, dosahují přímo mistrovství v rozebírání hraček. Jejich rychlost je často úctyhodná a již půlroční prcek v kočárku rozebere bez potíží dudlík na sedm částí a za spokojeného pobroukávání bude zkoušet, jak jednotlivé díly vlastně chutnají. Vodnáři si často uvědomují svou vyjímečnost a pak se v kolektivu cítí odstrčení. Přitom ale kolektiv k životu potřebují a tak je nutné tyto pocity rozumově zvládnout. Vodnář není citovým znamením a na vztahy se snaží pohlížet spíše racionálně. Často také přijme nějaký názor, nebo představu za vlastní a pak u ní setrvává, i když mu už není ničím prospěšná. Vodnáři jsou často umínění! Zajímavé na nich také je to, že se snaží být nekonvenční a lišit se od druhých, přitom se ale sami nechtějí příliš měnit. Diskutují, svádějí a hledají si inspirativní společníky. Jsou neposední a přitahují je podobné typy. Vyzařuje z nich kouzlo osobnosti, bývají velmi přátelští a tolerantní .Jejich namlouvání je unikátním zážitkem, nechybějí romantické procházky ani večeře při svíčkách. Milostná předehra je pro ně stejně důležitá jako samotný akt. Rozpalují se pomalu, pomáhá jim také verbální erotika. Milují vzrušení a extatické poržitky,které jim sexuální spojení přináší. Jsou svolní ke všemu, ale pozor!-polapit Vodnáře do stálého svazku je umění. V lásce sice mnohé odpustí, žádají však za to plnou svobodu. Neradi se totiž vážou. Znamení Vodnáře ovládá kotníky, holeně a také tělní oběhy. Potíže s lymfatickým systémem mohou být způsobeny právě ustrnutím ve vývoji a přešlapováním na místě, přestože by měl dotyčný jedinec například zapojit své tvořivé a inovační schopnosti a pohnout se kupředu. Vodnář je jako partner občas sice poměrně obtížně zvládnutelný a jeho náhlé proměny nálad mohou do vztahu vnášet zmatek a nedorozumění, ale jinak je zodpovědný, praktický a většinou dokáže snahy svého protějšku ocenit. Vhodnou relaxační aktivitou Vodnáře je například klasický vandr se skupinou přátel, či podobně smýšlejících lidí, v přírodě dává Vodnář přednost loukám s borovými lesy a remízky, miluje ale také vodu. Dělá mu dobře vše, kde může uplatnit svou originalitu a smysl pro novátorství a vynalézavost.

Ryby (Pisces) - 21.2. - 20.3.

znameni-ryby.jpg

Barvy: světle modrá (barva moře)

Kámen: ametyst, fluorit, korál, perly, akvamarín, lazurit, křišťál

Květina: máta, chrpa,

Živel: voda

Vládnoucí planeta: Neptun, Jupiter

Duchovní ochránce: Herakles

Ryby se často pohybují v rovině snění a na své okolí mohou někdy působit poněkud nepřítomným dojmem, jakoby z jiného světa. Jsou také často romanticky založené a zajímají se o mysticismus, astronomii a astrologii, samozřejmě ale záleží, jak silně je energie Ryb v horoskopu konkrétního jedince prosazena. Ryby jsou snadno manipulovatelné a jejich největším životním úkolem je udržet si spojení se svým vnitřním vedením a přitom zůstat nohama pevně na zemi. Pokud se nepřizpůsobí realitě, hrozí jim značná nerozhodnost. Ryby nemají rády příliš bouřlivé prostředí a pokud se do něj dostanou, dávají zřetelně najevo svou nespokojenost. Milují pohádky a podobně laděné příběhy, kde figurují mystické síly a kde dobro nakonec zvítězí. Zejména děti, narozené ve znamení Ryb ale velmi snadno podléhají vlivu masmédií a je třeba citlivě omezovat případné negativní vzory, které by mohly pochytit například v kinech.
Ryby se poměrně dobře přizpůsobují změnám a novým podmínkám, ale problém bývá v tom, že z nich mají dopředu obavy a to zejména díky své rozvinuté představivosti. Proto má li někdy projít Ryba opravdu zásadní změnou ve svém životě, často se stáhne do sebe a má pak tendenci propadat depresím. Příklad - vaše dítě (Rybička) má jít poprvé k zubaři a bojí se, protože někde od dospělých slyšelo, že zákrok bývá bolestivý. Pomůže, pokud s ním zajdete k lékaři o den dříve, aby se mohlo v klidu podívat na prostředí ordinace a dítě si pak utvoří pozitivní představu a nebude se bát. Ryby jsou většinou značně nepraktické, uvádí se, že nejvíce ze všech znamení, ale záleží to pochopitelně na dalších aspektech, zejména pak na Ascendentu. Ascendent v Kozorohu bude velmi praktický a naopak - nejhůře na tom po této stránce bude Ryba s Ascendentem, který se nachází také v Rybách. Znamení Ryb ovládá nohy pod kotníky, například Měsíc v Rybách se v případě citových problémů často projevuje formou tzv. haluxů, což jsou zbytňující a vybočující klouby u palců nohy. Jako partneři jsou Ryby poměrně vyrovnané, citlivé, milující a kupodivu i praktické. Dá se říci, že pro citlivějšího partnera je Ryba požehnáním. Vhodnou relaxační aktivitou pro Ryby je zejména pobyt v přírodě u jezera, či moře. Potápění, plavání, pěstování rybiček, fotografování, to vše jsou záliby, pro toto znamení velmi vhodné. Nejcitlivější znamení zvěrokruhu vyžaduje především porozumění a pocit sounáležitosti. Ryby chápou totiž sex jako důkaz lásky a proto na lůžko neulehnou s každým. Bývají naivní, čehož jejich protějšky často zneužívají. Nebrání se žádným rafinovaným praktikám a znají všelijaké zopůsoby, jak dosáhnout extáze. Sní o velké lásce, kterou po celý svůj život hledají, neznamená to však, že v mezičase žijí v celibátu. Jsou od přírody eroticky nadané, vymýšlejí stále nové polohy a nebrání se ani pomůckám. Díky své intuici a vnímavosti umí partnerovi splnit i ty nejtajnější sexuální sny a přání.